Skip to main content

Stikls un interjers

Stiklam un vieglajiem materiāliem mūsdienu modernajā arhitektūrā ir arvien lielāka nozīme. Tas izskaidrojams ar faktu, ka tradicionālie projektēšanas veidi sevi daļēji ir izsmēluši, tāpēc jāmeklē jauni risinājumi, piemēram, stikla bloki.

 1. Stikla blokus raksturo plašs izmēru klāsts, ornamentu un krāsu izvēle, ar tiem var projektēt logus, dzīvojamo un darījumu telpu sienas, vitrāžas un pat sienas ar neregulāru malu, tos var izmantot gan māju ārējās, gan arī iekšējās sienās.
 2. Stikla bloki ir labs celtniecības materiāls no siltumizolācijas viedokļa. To nodrošina retināts gaiss bloka iekšienē, kā arī labāka mitrumizturība salīdzinājumā ar parastajiem blokiem.
 3.  Gaisma, kas ienāk telpā caur stikla blokiem, ir mīksta, stabila un viendabīga, atšķirībā no krāsas un toņa intensitātes.
 4. Stikla bloki ir ideāls skaņas izolējošs materiāls.
 5. Augsts siltumizolācijas koeficents nodrošina ideālu aizsardzību pret ūdens kondensāta veidošanos uz virsmas.
 6. Stikla bloku izmantošana nodrošina konstrukcijām augstu drošību.
 7. Stikla blokiem piemīt augsta ugunsdrošība.
 8. Konstrukcijas no stikla blokiem ļauj viegli uzturēt tīrību, bojāto bloku ir viegli samainīt.

Caurspīdīgi bloki nodrošina labāku ārējo pārskatāmību, tādejādi telpa šķiet plašāka. Svarīga ir iespēja izvēlēties ornamentu, nozīmīga ir spēja pilnīgi atstarot gaismu, kā arī telpas iekšienē iegūt izkliedētas gaismas efektu. Izvēloties bloka ornamentu un krāsu, iespējams kontrolēt ienākošo gaismu telpā, bez tam, iespējams izvēlēties caurspīdīgus vai necaurspīdīgus (matētus) izstrādājumus. Sienas no stikla blokiem rada patīkamu klimatu, pateicoties sev raksturīgajai gaismas caurlaidībai. Izvēloties atbilstošu ornamentu var iegūt pretēju efektu un izveidot norobežotu telpu, kas no ārpuses nav pārskatāma.

Stikla bloku raksturojums:

 • Stikla blokus raksturo plašs izmēru klāsts, ornamentu un krāsu izvēle. Ar tiem var projektēt logus, dzīvojamo un darījumu telpu sienas, vitrāžas un pat sienas ar neregulāru malu. Citi bloku konstrukcijas izmantošanas veidi griestu pārsegumu un jumtu izbūve. Stikla formu izmantošanas rezultātā iegūst stiklbetona konstrukcijas. Izvēloties bloka ornamentu un krāsu, iespējams kontrolēt ienākošo gaismu telpā, bez tam, iespējams izvēlēties caurspīdīgus vai necaurspīdīgus (matētus) izstrādājumus. Stikla bloki ļauj izveidot dažādus, skaistus, daudzkrāsainus efektus gan iekštelpās, gan arī ārā.
 • Stikla bloki ir labs celtniecības materiāls no siltumizolācijas viedokļa. To nodrošina retināts gaiss bloka iekšienē, kā arī labāka mitrumizturība salīdzinājumā ar parastajiem blokiem. Ārzemēs šie izstrādājumi tiek klasificēti kā celtniecības materiāls, kas ļauj taupīt enerģiju.
 • Sienas no stikla blokiem rada patīkamu klimatu, pateicoties sev raksturīgajai gaismas caurlaidībai. Svarīga ir iespēja izvēlēties ornamentu, nozīmīga ir spēja pilnīgi atstarot gaismu, kā arī telpas iekšienē iegūt izkliedētas gaismas efektu. Caurspīdīgi bloki nodrošina labāku ārējo pārskatāmību, tādejādi telpa šķiet plašāka. Izvēloties atbilstošu ornamentu var iegūt pretēju efektu un izveidot norobežotu telpu, kas no ārpuses nav pārskatāma.
 • Bloku izmantošana nodrošina konstrukcijām augstu drošību. Šādi izveidotas sienas un logi ir noturīgas pret augstām pārslodzēm, kuras rada vējš, zemestrīces un ir ideāls materiāls vidēm, kurās var būt augsts noziedzības līmenis. Sienās, kurās izmanto tērauda armatūru, ir praktiski nesabojājamas.
 • Stikla bloki ir lielisks materiāls veidojot sienas, kurām jānodrošina augsta ugunsizturība. Tiek nodrošināts, ka 60 minūšu ilgā ugunsgrēkā šāda siena saglabās vienotību.
 • Konstrukcijas no stikla blokiem ļauj viegli uzturēt tīrību. Ja būs radušies būtiski bojājumi, nav grūti nomainīt visu virsmu, bet tikpat viegli var samainīt tikai sabojāto bloku.
  _______________________________________________________________________________

Gaisma

Gaisma, kas ienāk telpā cauri stikla blokiem, ir mīksta, stabila un viendabīga. Gaismas caurlaidība caurspīdīgo stikla bloku gadījumā ir apmēram 75%. Un tas atbilst normāliem blokiem. Krāsaino stikla bloku gadījumā gaismas caurlaidība ir 50% – 70%, atkarībā no krāsas toņa un intensitātes. Sienu un logu gadījumā vajag pasvītrot stikla bloku funkcionālo savietojamību. Tiek nodrošināta gan ienākošās gaismas, gan ienākošā siltuma regulēšana.
_______________________________________________________________________________

Skaņa

Stikla bloks ir ideāls skaņas izolējošs materiāls ar augstām gaismas caurlaidības īpašībām. Grūti atrast labāku šāda veida materiālu. Piemēram, ielu skaļos trokšņus stikla bloki noslāpē līdz klusas darbnīcas troksnim pie 125 Hz. Tādejādi šādu bloku izmantošana ir efektīva telpās ar augstu skaņas līmeni, piemēram, fabrikās, blakus trokšņainām ielām, lidlaukiem un tamlīdzīgi.
_______________________________________________________________________________

Kondensācija

Augsts siltumizolācijas koeficents nodrošina ideālu aizsardzību pret ūdens kondensāta veidošanos uz virsmas. Piemēram, pie temperatūras 200C telpās un pie apmēram 60% mitruma uz virsmas nebūs redzams kondensāts pat, ja temperatūra ārā būs 2,40C.

Citi izstrādājumi un materiāli, kas vajadzīgi stiklbetona konstrukciju izgatavošanai
Pašreiz logu, sienu un griestu un jumtu plākšņu konstrukciju montāžai, veikalu griestu pārsegumiem un apaļajiem kupoliem visbiežāk izmantojamais materiāls ir betons vai cementa java, kas pēc sacietēšanas apvienota ar stiklbetona konstrukcijas elementiem. Visbiežāk piemērotākais saistošais materiāls ir cementa java, kas ražots no noteiktiem normatīviem atbilstoša cementa, ievērojot tā piegādi vai uzglabāšanu. Stilbetona konstrukciju izgatavošanai neiesaka izmantot ātri cietējošu cementu. Aizliegts maisīt dažādas kvalitātes un dažādas izcelsmes cementu vai pievienot tam kaļķi. Iejaucot izlieto aptuveni 350 kg cementa uz 1 m3 gatavā betona. Lai uzlabotu apstrādi, papildus iesaka izmantot speciālas piedevas. Sienu un jumtu konstrukcijām iesaka izmantot ātri sacietējošu mitrumnoturīgu maisījumu. (w/c koeficents, t.i. ūdens attiecība pret cementu aptuveni 0,25 0,5).

Grantij vajag būt tīrai no asiem oļiem un tajā nedrīkst būt vairāk par 2 frakcijām mālu. Sienas un logu konstrukcijām tiek piemērots sīkas grants frakcijas 0 4 mm. Griestu un jumtu konstrukcijām, jumtu pārsedzēm un apaļajiem kupoliem vai nesošajām sienām un logu rāmiem, grants graudu lielums atkarīgs no konstrukcijas izmēriem (maksimālais graudu lielums vienāda ar 2/3 no armatūras režģa izmēra vai izstrādājuma režģa izmēra).
Ūdens betona maisījuma pagatavošanai nevar būt agresīvs, nedrīkst saturēt nevēlamas dabiskas piedevas (kūdru, purva ūdeni u.c.) vai piemaisījumus (sadzīves komunālie notekūdeņi, ķīmiskie piemaisījumi u.c.), bet īpaši jāizvairās no ūdeņiem, kuros ir nevēlamo sāļu elementi. Tādi paši nosacījumi jāizpilda ūdenim, kuru izmanto betona apliešanai tā cietēšanas laikā.
Armatūras tēraudam jāizpilda atbilstoši konkrētas tērauda kvalitātes un konkrētas betona armatūras režģa normas. Logu un sienu gadījumos piemērota ir stieple ar diametru līdz 8 mm, griestiem, jumtiem, apaļiem kupoliem un jumtu pārsedzēm līdz 10 mm. Armatūras stieples nedrīkst būt sasmērētas ar mālu, taukiem un tamlīdzīgi. Tērauda armatūrai jābūt visos stūros savienotai (ar drāti). Labāku rezultātu iegūst izmantojot armatūru ar paaugstinātu noturību pret koroziju. Armatūras režģa sagatavošanu un ievietošanu jāveic speciālistiem.
Kokmateriāliem (dēļi, brusas un līstes), ko izmanto apšūšanai, jābūt gludiem un noēvelētiem vismaz no vienas puses.
Attālumu ieliktņi (tāpat šie elementi tiek saukti par attāluma krustiņiem)(tāpat šie elementi tiek saukti par attāluma krustiņiem) Mēs piedāvājam 2 veidu montāžas krustiņus 6mm un 10mm, līdz ar to šuve starp stikla blokiem var būt 6mm vai 10mm liela. Montāžas krustiņi nodrošina augstu stikla bloku montāžas kvalitāti un precizitāti.
Attālumu ieliktņu prieksrocības
Paātrina celtniecības darbus Padara iespējamu salikt blokus uz “sauso” kontrolē sienas izmērus pirms javas pielietošanas.
Garantē pilnīgu bloku novietošanu vienādi pa vertikāli un horizontāli.
Izslēdzot javas noplūdi.
Nerusē mitra vidē, kā, piemēram, virtuves.

STIKLA BLOKU PARAMETRI

IZMĒRS     190x190x80
SVARS     2.0 4.0 KG/GAB.
GAISMAS CAURLAIDĪBA
– bezkrāsainiem blokiem     75%
– krāsainiem blokiem     50 – 70%
SKAŅAS CAURLAIDĪBA     47dB
SILTUMCAURLAIDĪBA     0.31 0.35Mkw0/W
UGUNSDROŠĪBA     E – 60

Galvenie stikla bloku parametri

Veids     1908     2424     2412
Garums +/- 1 (mm)     190     240     240
Platums +/- 1 (mm)     190     240     115
Biezums +/-1 (mm)     80     80     80
Svars, vidēji (kg)     2,4     3,9     2,1
Maksimālā sānu virsmas deformācija uz iekšpusi (mm)     1     1     1
Maksimālā sānu virsmas deformācija uz āru (mm)     2     2     2
Noturība pret krasām temperatūtras izmaiņām (0C)     39     25     30
Garantētā vidējā izturība uz spiedienu (Mpa)     7,5     7,5     6
Skaņas izolācija (dB)     40     38     44
Gaismas caurlaidība       Līdz 76,6 %     krāsainiem līdz 60%
Sienas siltumizolācijas koeficents (W/m2K)     2,56     2,34     2,67

Shopping Cart